ניקולאי גוגול

ניקולאי גוגול או בשמו המלא ניקולאי וסילייביץ' גוגול הוא דוגמה לדף מקושקש שמטרתו לנסות לתפוס יום חג גוגלי עולמי. אחת לזמן כלשהו גוגל מחליטים לקדם מישהו ומחליפים את הלוגו שלהם בנושא כלשהו. אני בטוח שיום אחד הם יזכירו גם את ניקולאי גוגול. זה פשוט לא הגיוני שלא... אלא אם נראה להם שהשם ניקולאי גוגול דומה מדי לגוגל.

בכל אופן. ברור הרי שהדף הזה שאתם קוראים עכשיו אין לו שום קשר עם ניקולאי גוגול וזה בדיוק העניין.

הדף הזה יכול להראות איך עובד המנוע של גוגל ואיפה נקודת התורפה שלו. גוגל מנתח את המידע בצורה סמנטית, כלומר מחפש את הביטוי העיקרי, במקרה שלנו ניקולאי וסיליץ' גוגול, בתוך הטקסט. אבל גוגל לא מבין את המידע. השאיפה האולטימטיבית היא שגוגל יבין את הדפים כמו בן אדם, אבל אם הגעתם לדף הזה בחיפוש אחרי הערך ניקולאי גוגול, אתם יודעים שזה לא המקרה. הדף הזה לא מדבר בכלל על ניקולאי, למעשה לא למדתם ממנו שום דבר חדש על גוגול.

כלומר, אם הגעתם מגוגל, זו הוכחה שהאלגוריתם של גוגל אינו טוב מספיק.

אבל אנחנו נוותר להם הפעם. הם באמת משתדלים. פשוט, המשימה של "להבין טקסט כמו שבן אדם היה מבין אותו" זו בעיה קשה מאד שבכלל לא בטוח שמישהו יכול לפתור.

בסופו של דבר גוגל יעברו כנראה לשיטה סטטיסטית: אם מספיק אנשים נשארים מספיק זמן בדף הזה, כנראה הוא מעניין, כנראה שהוא באמת מדבר על ניקולאי גוגול.
אז תשארו קצת, שוטטו בסביבה ואל תשכחו מדי פעם גם לחפש את יותר מזל משכל בגוגל.

ועכשיו עלתה במוחי מחשב מטרידה... מה יקרה אם גוגל יבחר ביום חג לניקולאי גוגול הזה אבל יחליט לקרוא לו בשמו המלא?... שיט, אני חייב לכסות גם את האפשרות הזאת... טוב, שיכתוב קטן...

רק ליתר ביטחון, הנה דף אח שמדבר על פרדריק שופן. או ליתר דיוק לא מדבר עליו בכלל. שימו לב שהכיתוב בשני הדפים דומה מאד.

עד כאן הדף שלא מדבר בכלל על ניקולאי ואסיליץ' גוגול, מה אכפת לכם ממנו בכלל, ניקואלי וסילייביץ' גוגול מת כבר מזמן.