פייסבוק העלובים עם ה API שלהם הדפוק...או: איך יודעים שמישהו השאיר לך תגובה?

אחרי שביססנו את הטענה שגוגל רואה ומאנדקס גם הערות פייסבוק, אין עוד טעם למעשה בשימוש במנגנון הערות אחר. להערות פייסבוק יש את כל היתרונות והן עוד יוצרות הפצה ויראלית של המסר.

אז גם הבלוג הזה עובר עכשיו לשימוש בהערות פייסבוק (fb:comments) ובעקבות כך נאלצתי להפשיל שרוולים ולערוך את הקוד של התבנית - לשלב בקוד התבנית של blogger קוד comments של פייסבוק. בכל פעם שאני צריך לבצע דברים כאלה אני מוצא את עצמי מקלל את פייסבוק. אני בכל פעם מתפלא מחדש איך חברה ענקית כמו פייסבוק מוציאה קוד ברמה נמוכה עם תיעוד חלקי, לא מעודכן ומעצבן כל כך. למה גוגל יכולה לתת ממשק נקי ומסודר והם לא?

ראבק! בזבזתי לפחות שלוש שעות בנסיונות להבין מה לא עובד בקוד הפייסבוקי הזה!


.. מצד שני, אני חנון ונהנה משטויות כאלה.
(-:

אחד הדברים הכי חשובים במנגנון הערות הוא האפשרות של המנהל לראות את כל ההערות החדשות כדי לדעת להגיב להן. אם בבלוג יש כבר קרוב למאה דפים, לא סביר שבכל יום אני אעבור על כולם. למרבה המזל, יש לפייסבוק דף מרכז כזה... רק שלוודא שההערות מגיעות לשם... על זה היה הקרב.

איך יודעים שמישהו השאיר לך הודעה על אחד הדפים באתר?
אם אתם מוגדרים כמנהלים של האפליקציה בפייסבוק (הערות אתר דורשות להגדיר אפליקציה), תוכלו לראות את ריכוז כל ההערות בקישור הבא: https://developers.facebook.com/tools/comments
(אם אין לכם אפליקציות, הקישור יגיד שחלה שגיאה)

הדף שיפתח לכם אמור להראות כך:

בכל הערה חדשה תוכלו גם למצוא קישור שיעביר אתכם אל הדף הרלוונטי (מסומן בחץ).

זהו, אז הכל עובד. אני לא נכנס לכל הנושא הטכני הפעם, אם מישהו נתקל בבעיות, תשאלו ספציפית. אני מבטיח לבדוק מי השאיר הערות ולענות כאן.